O Nas

  • czwartek, 30 październik 2014

MZK jest prężnie rozwijającą się organizacją. Zapewnia integrację w sferze zarządzania komunikacją miejską na obszarze gmin tworzących Związek. Komunikacja organizowana jest zgodnie z potrzebami gmin, uwzględnia potrzeby społeczności lokalnej i wzrost wykorzystania środków finansowych.

Kilka Faktów o Nas

Szereg wykwalifikowanych pracowników zajmuje się badaniem stanu usług i projektowaniem rozwoju układu komunikacyjnego, organizacją przewozów, prowadzeniem gospodarki finansowej oraz promocją i reklamą komunikacji miejskiej.

Realizację wyznaczonych celów umożliwia sprawnie działający system organizacji MZK. System ten opiera się na działalności i współpracy trzech organów: Zgromadzenia (organ stanowiący i kontrolny), Zarządu (organ wykonawczy) oraz Biura Związku (strefa regulacji systemu organizacyjnego).

Zarząd Związku

W dniu 25 czerwca 2015 roku Zgromadzenie MZK w Jastrzębiu - Zdroju wybrało kolejny skład Zarządu. Zgodnie z podjętą decyzją funkcję Przewodniczącego Zarządu MZK pełni Daniel Wawrzyczek, natomiast funkcję jego zastępcy - Wiesław Janiszewski. Pozostałymi członkami Zarządu zostali wybrani Benedykt Lanuszny, Marcin Połomski oraz Zbigniew Podleśny.

Gminy Związku

W związku z wystąpieniem ze struktur MZK Miasta Wodzisław Ślaski i Gminy Świerklany, od dnia 1 stycznia 2014 w Międzygminnym Związku Komunikacyjnym zrzeszonych jest 10 gmin:

 


Czerwionka-Leszczyny

Jastrzębie-Zdrój

Marklowice

Mszana

Pawłowice

Pszów 

Radlin
Radlin


Rydułtowy

Suszec


 


Żory
 

 

Co Dla Was Robimy

Krótko o MZK

  • MZK jest prężnie rozwijającą się organizacją. Zapewnia integrację w sferze zarządzania komunikacją miejską na obszarze gmin tworzących Związek. Komunikacja organizowana jest zgodnie z potrzebami gmin, uwzględnia potrzeby społeczności lokalnej i wzrost wykorzystania środków finansowych.

    Czytaj dalej...