Doładowanie e-BILETU

Kasownik doładowujący kartę e-Biletu Kasownik doładowujący kartę e-Biletu

E-karta jest dyskietką wielokrotnego ładowania

po wyczerpaniu środków pieniężnych, należy doładować ponownie kartę. 

Płatność można zrealizować szybkim przelewem bankowym za pośrednictwem Operatora Płatności Elektronicznych, bądź gotówką lub kartą płatniczą w wybranych miejscach na terenie działania MZK. 

I DOŁADUJ E-KARTĘ

E-kartę można doładować w kilku różnych miejscach. Przede wszystkim w Biurze Obsługi Klienta w siedzibie MZK, w Punktach Doładowań Biletów (kwota doładowania minimum 5 zł) oraz w przyszłości w Terminalach Doładowujących.

wykaz Punktów Doładowań Biletów (PDB)

Możliwe jest także doładowanie e-karty przez internetowy Serwis Doładowania Karty (SDK) z realizacją poprzez kasowniki doładowujące w każdym autobusie i w budynkach Urzędów Miast należących do Związku - tzw. aktywacja środków na karcie e-biletu.

doładowania online są możliwe tylko w przypadku e-kart spersonalizowanych

e-portmonetek wydanych na okaziciela nie będzie można doładować przez internet

aby dokonać personalizacji e-karty należy udać się z dyskietką do BOK w siedzibie MZK

MZK

Aby móc skorzystać z SDK należy zarejestrować swojego użytkownika na stronie e-biletmzkjastrzebie.com, a następnie w zakładce E-KARTA w kategorii STAN KARTY przypisać posiadaną e-kartę do swojego konta. Dwie ostatnie kategorie w zakładce E-KARTA służą do doładowań internetowych. Wpływ środków doładowania w serwisie SDK potwierdzony zostanie e-mailem, na adres wskazany przez pasażera. Czas pomiędzy dokonaniem przelewu, a rejestracją płatności w systemie zależy od Operatora Płatności Elektronicznych, z którego usług korzysta Pasażer.

środki doładowane internetowo są gotowe do ich aktywacji w pojeździe od 3 do 6 godzin od momentu wykonania przelewu

aktywację środków na karcie e-biletu z doładowania online należy wykonać poprzez kasownik doładowujący w autobusie do 7 dni od przelewu

aby aktywować środki z doładowania internetowego należy dwukrotnie nacisnąć klawisz i na kasowniku i umieścić e-kartę w kieszeni kasownika

MZK

Płatność gotówką lub kartą płatniczą realizowana w BOK i PDB pozwala na natychmiastową wymianę środków pieniężnych na punkty zapisane na e-karcie.

II WYBIERZ E-BILET

Elektroniczna Portmonetka (e-karta na przejazdy jednorazowe) po zakupie i doładowaniu 10 zł jest gotowa do użycia. Kwota kolejnych doładowań nie może być niższa niż 10 zł. Maksymalnie na karcie może być nagromadzone 250 zł.

W przypadku e-biletu na przejazdy okresowe należy zakodować na karcie odpowiedni bilet - tzw. kontrakt. Kodowanie kontraktu jest możliwe wyłącznie w BOK w siedzibie MZK lub w PDB.

Na e-karcie może być jednocześnie zakodowany dowolny bilet okresowy i punkty elektronicznej portmonetki.

wykaz Punktów Doładowań Biletów (PDB)

III SKASUJ PRZEJAZD AUTOBUSEM - REJESTRACJA PRZEJAZDU

Obowiązkowi 'rejestracji' przejazdu w autobusie MZK podlega większość rodzajów e-biletów, dotyczy to także osób posiadających uprawnienia do przejazdów bezpłatnych.

Tylko osoby, które ukończyły 70 lat, będą mogły podróżować komunikacją miejską MZK posiadając ważny dokument tożsamości
MZK

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 08 wrzesień 2022 11:49
Więcej w tej kategorii: « Montaż tablic BOK »

Krótko o MZK

  • MZK jest prężnie rozwijającą się organizacją. Zapewnia integrację w sferze zarządzania komunikacją miejską na obszarze gmin tworzących Związek. Komunikacja organizowana jest zgodnie z potrzebami gmin, uwzględnia potrzeby społeczności lokalnej i wzrost wykorzystania środków finansowych.

    Czytaj dalej...